2021 IEEE/RSJ International Conference on Intelligent Robots and Systems (IROS 2021)

Klient: IEEE Robotics and Automation Society

výzva

Mezinárodní konference IROS je pravidelná konference, která spojuje odborníky ze světa robotiky. Poprvé v historii IROS se akce konala ve střední Evropě. Kvůli pandemii se klient na jaře 2021 bohužel rozhodl, že konference bude probíhat zcela online.

Největší výzvou bylo upravit platformu gCon podle požadavků klienta. Konference tedy umožnila zavedení živých setkání, diskusí, fór, workshopů a návodů, soutěží, výstav, sponzorských programů, virtuálních prohlídek a dalších online interakcí.

Přijatých odborných studií
0
Workshopů
0
Připojených účastníků
0
Soutěže
0

Řešení

Platforma – Jak bylo uvedeno výše, platforma byla upravena na základě požadavků klienta. Pro workshopy jsme použili konferenční platformu gCon a platformu ZOOM.

Na rozdíl od jiných konferencí byl téměř každý účastník autorem nebo spoluautorem příspěvků. K platformě měli přístup měsíc před akcí. Mohli své práce nahrát ve formátu videa a ostatní účastníci je mohli před akcí zhlédnout.

Program – Pětidenní konference měla vzrušující a pestrý program. První a pátý den byly věnovány workshopům, fórům a návodům. Po zbývající tři dny byla pro účastníky připravena technická zasedání, plenární jednání a hlavní rozhovory. Každý autor měl několik minut na to, aby promluvil o svém příspěvku, a poté diskutovali o tématu.

Konference byla zahájena a ukončena ceremoniálem. Slavnostní zahájení bylo streamováno z virtuálního studia v O2 universu. Slavnostní zakončení bylo věnováno prezentaci Prahy, doprovázené skladbou Vltava od Bedřicha Smetany.

Soutěže a ceny – V rámci konference byly uspořádány tři soutěže. Robotické soutěže poskytly ideální příležitost učit se od ostatních, komunikovat s týmy a zlepšovat dovednosti. Týmy musely vyřešit výzvy v reálném světě v krátkém období. Jednou ze soutěží byla například výzva Navigace a manipulace pro mladé studenty využívající Webots pro simulaci robotů.

Během IROS 2021 bylo uděleno 14 cen v různých kategoriích, například: Best Paper & Best Student Paper Award, Best RoboCup Paper Award nebo Toshio Fukuda Young Professional Award.

Workshopy, návody a fóra – Všechny části tohoto programu probíhaly živě. Čtyřicet osm workshopů, každý s 2hodinovou relací, probíhaly na platformě gCon nebo ZOOM a byly plné interakcí mezi účastníky. Čtyři tutoriály nabídly účastníkům konkrétní vzdělávací prezentaci a účastníci se během nich dozvěděli o novinkách ve světě robotiky. Také během akce bylo zorganizováno pět dvouhodinových fór; zahrnovaly diskuse u kulatého stolu a sekce otázky a odpovědi.

Vystavovatelé a partneři – Každý vystavovatel si mohl vybrat a nastavit svůj virtuální stánek podle partnerských balíčků, kde mnozí vystavili video představující jejich společnost, nahrané brožury atd. Celkem bylo 17 vystavovatelů a partnerů. Shromažďování potenciálních zákazníků online bylo snazší než kdy dříve s funkcí živého chatu. CIIRC ČVUT v Praze si vybral 3D stánek, který byl ve výsledku nejnavštěvovanější. Celá místnost vypadala jako jejich oficiální místo na univerzitě.

Zábava – Česká republika nabízí mnoho památek a Praha je jedním z nejkrásnějších měst na světě. Nechtěli jsme účastníky o nic připravit. Připravili jsme pro ně Prague Plaza, kde měli vzrušující příležitost navštívit Prahu a Českou republiku alespoň virtuálně.

Výsledek

IROS 2021 byl s celkovým počtem 2 167 účastníků velkým úspěchem. Nejvýznamnější zastoupení měli Spojené státy s 569 účastníky, následovány Japonskem s 270 účastníky a Čínou s 200 účastníky. Workshopů se zúčastnilo 1 143 účastníků.

Tato událost přinesla účastníkům nové informace ze světa robotiky a umožnila jim mezi sebou sdílet nápady a zkušenosti.

  • Zahajovací a závěrečný ceremoniál
  • Workshopy, tutoriály a fóra
  • Soutěže
  • Virtuální výstava