Vyhľadať

35th IAS Meeting of Sedimentology

Klient: International Association of Sedimentologists

výzva

Kongres, který se měl původně konat 23. – 25. 6. 2020 v hotelu Diplomat v Praze byl po důkladném zvážení situace ohledně přetrvávající pandemie COVID-19 přesunut do virtuální podoby. Po oznámení změny formátu akce bylo největší výzvou najít vhodný formát a platformu, která bude obsahovat všechny potřebné funkce a poslouží tak dokonale potřebám akce.

Nedílnou součástí kongresu jsou vždy také field tripy, krátké kurzy a ECS aktivity, na které se účastníci velice těšili. Bylo tedy potřeba udělat rozhodnutí o těchto aktivitách a zodpovědět otázku, v jakých formách se mohou během pandemie uskutečnit.

V neposlední řadě bylo výzvou zvládnout více než 500 aktivních účastníků, kteří se na akci připojili z domova, svých výzkumných pracovišť i z terénu, každý s jiným technickým vybavením a rozdílnými zkušenostmi v online prostředí.

967

PŘIJATÝCH ABSTRAKT OD

733

AUTORŮ

Účastníků
0
Zastoupených zemí
0
Posterů
0
Oral prezentací
0

Řešení

Cílem kongresu bylo umožnit setkání sedimentologů z celého světa.

Jako vhodná platforma byla zvolena naše na míru připravená platforma gCon, jejíž virtuální prostředí vypadá profesionálně, je intuitivní na ovládání a zároveň je snadno přístupná pro řečníky i účastníky. Zde byl streamován přenos z hlavních sálů včetně panelových diskuzí, byly zobrazeny postery vč. probíhajících diskuzí, virtuální výstava a networking mezi účastníky. Ostatní aktivity probíhaly přes platformu Zoom, která byla zvolena jako doprovodná pro menší skupiny osob a jeden field trip probíhal dokonce fyzicky. Pro řečníky byly připraveny manuály a proběhla testovací schůzka tak, aby se v den kongresu cítili pohodlně a nepociťovali stres z online prostředí.

Obsáhlý program jsme rozdělili do 4 paralelních sekcí (sálů) a pěti dní a různých forem přednášek.

V rámci kongresu byla připravena doprovodná virtuální výstava, která poskytla partnerům i v online prostředí příležitosti k prezentaci a navazování kontaktů s účastníky. Virtuální stánky nabídly účastníkům přímý kontakt se zástupci firmy, prohlídku jejich brožur a dalších video materiálů.

Výsledek

Virtuálního kongresu 35th IAS Meeting of Sedimentology se zúčastnilo 522 odborníků (373 mužů, 179 žen) z 55 zemí. Největší zastoupení měla Čína, Itálie a Spojené Království. Velké zastoupení mezi účastníky měli studenti.

Všechny přednášky byly po skončení kongresu účastníkům k dispozici ze záznamu. To jim umožnilo shlédnutí přednášky, kterou zmeškali nebo si opět pustit tu, která je nejvíce zaujala.

Virtuální kongres byl dle hodnocení účastníků, řečníků i partnerů velmi úspěšný a předčil očekávání virtuální akce.

  • Fyzický field trip
  • 2 krátké kurzy
  • Virtuální výstava s 10 partnery
  • 2 ECS workshopy
  • ECS party