Vyhľadať

Prague Endoscopy Days 2024: setkání předních gastroenterologů a endoskopistů z celého světa

Odborníci z oblasti gastroenterologie a endoskopie se sešli na prestižní události v rámci oboru, na workshopu Prague Endoscopy Days 2024. Workshop, který se konal ve dnech 22. a 23. února v Konferenčním centru City na Pankráci, přilákal vynikající odborníky a nabídl široké spektrum témat a diskusí.

Této události dominovala impozantní řada odborníků, kteří přiletěli ze Spojených států amerických, Velké Británie a Rumunska, aby sdíleli své znalosti a zkušenosti. Mezi nimi nechyběli významní odborníci jako Kenneth Binmoeller, Michel Kahaleh, Mouen Khashab, Christopher C. Thompson, Darina Kohoutová, Edward Despott a Marcel Tantau.

Letošní program zahrnoval zajímavá hlavní témata včetně bariatrické endoskopie, endoskopické hepatologie, drenáží s využitím lumen apozičních stentů, endoskopie ve třetím prostoru a gastrointestinální onkologie.

O významu akce taktéž hovoří to, že byl workshop zahájen, mimo jiné, Vlastimilem Válkem, ministrem zdravotnictví ČR. Živé přenosy probíhaly v průběhu celého čtvrtka a v pátek do oběda. Po obědě se konaly „hands-on“ kurzy, kde měli účastníci možnost vyzkoušet si trénink na stanicích jako například Endoskopická sutura nebo Lumen apoziční stent a mnoho dalších.

Součástí programu byl již tradičně i program Sekce sester a Sekce mladých gastroenterologů. Organizátoři usilovali o co největší přístupnost, a proto
se rozhodli pro hybridní formát workshopu, který umožnil účastníkům připojit se buď osobně v Praze, nebo online z libovolného místa. Workshop PED 2024 se stal nejen platformou pro sdílení nejnovějších poznatků a technik, ale také pro navázání nových kontaktů a výměnu názorů mezi odborníky z celého světa.

Jedním z vrcholů události byl také společenský večer v Pražské křižovatce, který nabídl nejen příležitost ke kulturnímu zážitku díky výstavě obrazů doktora Pavla Wohla, ale také neformální prostředí pro další diskuse a setkání účastníků. Během večera mohli hosté zažít živou hudební show plnou zpěvu a tance, kterou přinesla kapela Karavana Swingers band.

Celkem akci navštívilo 445 účastníků z 24 zemí světa, vystavovatelů a partnerů, kterým děkujeme, protože hlavně díky nim se akce vydařila. Velké poděkování patří také projektové manažerce Katrin Hasíkové Kopčákové, celému jejímu týmu a všem, kteří se na akci podíleli.

Workshop Prague Endoscopy Days 2024 potvrdil svou pozici jedné z předních událostí v oboru endoskopie a gastroenterologie, a dle ohlasů z řad účastníků i firem se všichni již těší na další ročník.